Destek Hattı:

0553 237 93 43

HİZMET DETAY

Davlumbaz İçi Yangın söndürme

Davlumbaz İçi Yangın söndürme

Fabrikaların, otellerin, lokantaların ve büyük-küçük mutfağa sahip tüm ticari kuruluşların mutfak içi yangın güvenlik sistemlerinden biri olan mutfak davlumbaz söndürme sistemleri, pişirim işlemi devam ettiği sürece bacalarda birikme ve alevlenme ihtimali olan yağların yangına dönüşmesini engelleyen sistemlerdir. Yağların birikerek yanması ve hemen söndürülmesi mutfak personelinin ve ekipmanlarının güvenliği için son derece önemlidir. Hızlı müdahalenin kaçınılmaz olduğu bu tip yerlerde aksi düşünülemez; çünkü mutfakta başlayan yangın tüm binaya tehlike yaşatır.

Periyodik olarak temizliği ve bakımı yapılan mutfak davlumbaz söndürme sistemlerinin yangına neden olma ihtimali oldukça düşüktür. Davlumbazın giriş kısmı personel tarafından temizlenebilse de bacaya doğru yükselen kısmı için daha profesyonel ekiplerin işbaşı yapması gerekir. Katılaşan yağın temizlenmesi, yağın yakıta dönüşmesini engeller. Hiç ulaşılamayacak yerler için ise tek çözüm mutfak davlumbaz söndürme sistemleridir.

Büyük alışveriş merkezleri, yatılı okullar, hastaneler, sanayi tesisleri, hava alanları, lokantalar, oteller ve tatil merkezlerinin vazgeçilmez birimlerinden olan mutfaklarında, sürekli ateşin olması, gıdaların hızlı bir şekilde hazırlanıp servis edilmesi, bazen güvenliğin ikinci plana atılmasına neden olmaktadır. Neredeyse 24 saat çalışan mutfaklarda davlumbaz içinde yağların biriktiği görülür. Kalabalık insan topluluklarının konakladığı veya çalıştığı, büyük ağır sanayi makinelerinin bulunduğu bu tip toplu yerlerde yangına karşı güvenlik önlemlerinin alınması hayati önem taşır.

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.