Destek Hattı:

0553 237 93 43

Haber Detay

Klima Santrali, atmosferden alınan taze havanın çeşitli şartlandırmalardan sonra alana gönderilmesini sağlayan cihazdır. Klima santrali çalışma prensibi dahilinde bölgeye taze hava verilmesi, sıcaklık ve nem oranının ayarlanması, havanın toz ve parçacıklardan arındırılması söz konusudur.

Karışım havalı,
Isı geri kazanımlı,
Taze havalı,
Hijyenik klima olarak klima santrali çeşitleri vardır.
Klima santrali nasıl çalışır sorumuzun her sistem için farklı bir cevabı vardır. Ancak genel olarak bütün klima çeşitlerinde; damper motoru (taze hava ve egzoz veya karışım ) filtre, ısıtma serpantini, soğutma serpantini, vantilatör ve aspiratör bulunur. Bunların haricindeki farklı bölümler, kullanım amacına ve santral tipine göre farklılık göstermektedir.

Klima santralleri kapalı ortamdaki havanın nemini ve sıcaklığını istenilen şartlarda sabit tutarak konfor sağlamaktadır. Klima santrali çeşitleri bilinen dört termodinamik hava şartlandırılma fonksiyonları olan ısıtma, soğutma, nem alma, nemlendirme işlemlerini yapmaktadır. Aynı zamanda dış ortamdan aldığı taze havadaki katı partikülleri, gazları, mikroorganizmaları tutarak kullanıldığı ortam havasını da temizlemektedir. Klima santrali nasıl çalışır sorusunun cevabı sistemin nasıl kullanılacağına bağlıdır

Diğer Haberler

Fan Coil Cihazı Nedir?
Fan Coil Cihazı Nedir?. 12 - Mart - 2021
Hücreli Fan Nedir?
Hücreli Fan Nedir?. 08 - Ağustos - 2017
Klima Santrali nedir?
Klima Santrali nedir?. 29 - Ocak - 2016

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.